Mazāk pesticīdu un toksisko vielu dabā
Bioloģiskās saimniecības neizmanto tādas lauksaimniecības ķimikālijas kā sintētiskos pesticīdus, jo tie var būt kaitīgi videi un cilvēku veselībai. Sintētiskie pesticīdi, vispirmāmkārtām, apdraud to cilvēku veselību, kas ar tiem strādā, proti, zemniekus pašus. Bet tie kaitē arī videi ap fermu, un citu cilvēku veselībai, kas tur dzīvo, jo piesārņojums izplatās pa gaisu, ūdeni, augsni. Arī pārtikas ēdāju organismā nonāk pesticīdu atliekvielas, un to daudzumu var ievērojami samazināt ēdot bioloģiskās lauksaimniecības produktus.
Vairāk putnu, augu un bišu
Bioloģiskā daudzveidība ir ļoti svarīga dabiskās vides pastāvēšanai. Bet vai zinat, ka bioloģiskā daudzveidība šobrīd pasaulē ir tikpat apdraudēta kā klimats? Bioloģiskie zemnieki biežāk izvēlas audzēt dažādas, nevis tikai vienu kultūru. Tāda pieeja, kā arī citas bioloģiskās lauksaimniecības metodes nodrošina lielāku citu augu, putnu, dzīvnieku un kukaiņu daudzveidību ap saimniecības zemēm.
Vairāk zemnieku izvēlas zināšanas, nevis sev un videi toksiskas ķīmiskas vielas
Mums ir jāmaina sava attieksme pret to, kā mēs audzējam un patērējam pārtiku. Pašreizējo problēmu analīze norāda, ka nākotne pieder ilgtspējīgai lauksaimniecībai, un bioloģiskā lauksaimniecība to spēj nodrošināt. Agroķimikāliju vietā bioloģiskie zemnieki izvēlas zināšanas. Viņi izmanto augu seku maiņu, atrod kaitēkļiem dabiskos ienaidniekus, dažādo audzētās kultūras un visbiežāk izvēlas vietējam klimatam piemērotus augus, kas ir mazāk kaprīzi, izturīgāki pret slimībām. Daudzos gadījumos izmantotās bioloģiskās lauksaimniecības metodes var palielināt lauku ražību.
Vairāk darba vietu un augstāki ienākumi
Bioloģiskajās saimniecībās ir lielāka saimniekošanas dažādība, un tās parasti piedāvā vairāk darba vietu, rēķinot uz produkcijas apjomu. Prasmīgi saimniekojot, zemnieku ražošanas izmaksas sarūk, jo nav jāpērk sintētiskie pesticīdi, minerālmēsli, sēklas, un zemnieku ienākumi pieaug.
Vairāk saimniecību saimnieko bioloģiski
Vairāk kā 70% pasaules nabadzīgāko iedzīvotāju dzīvo laukos, un visbiežāk tie ir zemnieki. Vairums mazo zemnieku saimnieko atbilstoši vai gandrīz atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības prasībām, un, izvēloties bioloģisko pārtiku, mēs ļaujam viņiem nopelnīt iztikai, nodrošināt pietiekamus pārtikas krājumus pašiem, tai pašā laikā nodrošinot arī tīrāku vidi.
Bioloģiskās lauksaimniecības sertificētos produktus vari atpazīt, ja atcerēsies tiem piešķirto marķējumu: zaļo lapiņu, ko atradīsi uz iepakojuma.
Uz Latvijā ražotu, sertificētu produktu iepakojuma nereti, blakus lapiņai, atradīsi arī pakavu.